ماسک سه بعدی پنج لایه

محققان نشان داده اند که ماسک سه بعدی پنج لایه نسبت به ماسک های تک لایه یا دو لایه در جلوگیری از نفوذ قطرات بزرگ ناشی از سرفه یا عطسه از ماسک موثرتر هستند. اگر قصد خرید ماسک صورت را دارید تا از خود و دیگران در برابر COVID-19 محافظت کنید، مطمئن شوید که یک ماسک سه لایه پنج بعدی خریداری میکنید. ممکن است قبلاً این توصیه را شنیده باشید، اما محققان اکنون دلیل دیگری پیدا کرده اند که چرا ماسک های سه لایه پنج بعدی ایمن تر از جایگزین های تک یا دو لایه هستند. در حالی که این توصیه در ابتدا بر اساس مطالعاتی بود که نشان می‌داد ماسک سه بعدی پنج لایه مانع از عبور ذرات کوچک از منافذ ماسک می‌شود، محققان اکنون نشان داده‌اند که ماسک‌ سه بعدی در جلوگیری از اتمیزه شدن قطرات بزرگ ناشی از سرفه یا عطسه به کوچک‌تر شدن آنها نیز موثر هستند. این قطرات بزرگ سرفه می‌توانند از طریق ماسک‌های تک لایه و دولایه نفوذ کرده و به قطرات بسیار کوچک‌تری تبدیل شوند، که بسیار مهم است زیرا این قطرات کوچکتر (اغلب آئروسل نامیده می‌شوند) می‌توانند برای مدت زمان طولانی‌تری در هوا باقی بمانند. محققان برای نشان دادن این رفتار، ماسک‌های جراحی را با یک، دو و سه لایه مورد آزمایش قرار داده اند.

ماسک سه بعدی پنج لایه چه تاثیری در جلوگیری از کرونا دارد؟

نتایج تحقیقات خاطرنشان می‌کند که ماسک‌های تک لایه و دولایه برای مسدود کردن مقداری از حجم مایع قطره اصلی محافظت می‌کنند و به طور قابل‌توجهی بهتر از عدم استفاده از ماسک هستند. آنها امیدوارند که یافته های آنها در مورد اندازه منافذ ایده آل ماسک، ضخامت مواد و لایه بندی بتواند توسط تولیدکنندگان برای تولید موثرترین طرح های ماسک استفاده شود.

نتایج آزمایش ها نشان میدهد که به طور غیر مستقیم، قطرات بزرگ تنفسی حاوی ذرات شبیه‌ساز ویروس وقتی یک ماسک تک لایه برخورد می کنند اتمیزه می شوند و بسیاری از این VEP ها از آن لایه عبور می کنند. آن را مانند یک قطره آب در نظر بگیرید که در حالی که از طریق غربال فشرده می شود به قطرات کوچکتر می شکند. برای یک قطره 620 میکرونی – به اندازه یک قطره بزرگ ناشی از سرفه یا عطسه – یک ماسک جراحی تک لایه تنها حدود 30 درصد از حجم قطرات را محدود می کند. یک ماسک دو لایه عملکرد بهتری دارد و حدود 91 درصد از حجم قطرات را محدود می کند. در حالی که یک ماسک سه بعدی پنج لایه و ماسک فست 6 لایه دارای خروج قطرات ناچیز و تقریباً صفر است.

در حالی که انتظار می رود ذرات جامد بزرگ در محدوده 500-600 میکرون باید توسط یک ماسک تک لایه با اندازه منافذ متوسط   30 میکرون متوقف شوند، ما نشان می دهیم که این مورد برای قطرات مایع صادق نیست UC San Diego اگر این قطرات تنفسی بزرگ‌تر سرعت کافی داشته باشند، که برای سرفه یا عطسه اتفاق می‌افتد، وقتی روی یک لایه از این ماده فرود می‌آیند، پراکنده می‌شود و از طریق منافذ کوچکتر ماسک فشرده می‌شود.

ساختار ماسک سه بعدی پنج لایه محافظ قوی

ماسک KN95 دارای 5 لایه است که در آن پارچه خارجی مقاوم در برابر آب برای جلوگیری از ریزش قطرات و ذرات بزرگ، لایه پنبه ای بعدی برای مقاومت در برابر رطوبت و گرما، دو لایه دمیده شده با الکتریک در وسط برای فیلتر کردن وجود دارد. آئروسل های باکتریایی/ویروسی و ذرات ریز، و در نهایت پارچه غیر بافته داخلی سازگار با پوست برای ایجاد راحتی پوشیدن. با چنین چیزی، ماسک های ما محافظت کامل از عناصر مضر را ارائه می دهند.

طراحی ماسک سه بعدی پنج لایه

طراح سبک ماسک سه بعدی پنج لایه می گوید ماسک ما یک آیتم نوآورانه در بازار است. برش و شکل ماسک سه بعدی پنج لایه برای همه انواع چهره ها بسیار مناسب می کند. و لبه فشار محکم روی ماسک باعث می شود که لایه پارچه ثابت شده و جابجایی آن آسان نباشد. علاوه بر این، سبک تاشو باعث شده است که این طرح ماسک واقعا جمع و جور و ذخیره آن آسان باشد. در ماسک سه بعدی کودک نیز اندازه آن مناسب با صورت کودکان طراحی شده و به طور کامل بینی و دهان او را می پوشاند.

گوش بند لبه پهن راحت

به طور کلی، ماسک‌های با لبه نازک بیشتری در بازار وجود دارند. در مقایسه، گوش بندهای لبه پهن به طور ایده آل فشار سایشی روی گوش را کاهش می دهند در حالی که  خاصیت ارتجاعی کافی دارند. بنابراین، هنگامی که ماسک معمولاً یک روز کامل استفاده می شود، چنین طراحی راحتی بیشتری در استفاده طولانی مدت ایجاد می کند. علاوه بر این، چنین حلقه گوش پهن و بدنه اصلی ماسک در یک زمان در تولید شکل می‌گرفتند و باعث می‌شد که ماسک ثابت بماند و به راحتی خراب نشود.

تست های کیفیت کامل

بازرسی کیفیت داخلی از مواد دریافتی تا محصولات نهایی، همراه با آزمایش‌های آزمایشگاهی حرفه‌ای شخص ثالث برای هر دسته، سیستم ما را به یک سیستم کنترل کیفیت همه جانبه تبدیل می‌کند که از کیفیت بالای پایدار ماسک صادراتی ما در سراسر جهان محافظت می‌کند. ماسک های موثر KN95 را در هر زمان دریافت خواهید کرد

BFE بالا

هنگام انجام یک بازرسی تصادفی برای محصولات نهایی، ما اطمینان حاصل می کنیم که از تجهیزات تست حرفه ای برای آزمایش اثر فیلتر موثر استفاده می کند. و برای ماسک KN95 استاندارد بالایی حداقل 95 درصد از راندمان فیلتراسیون باکتریایی تضمین شده است. ما قول می دهیم که هیچ ماسک رد صلاحیت شده از بازرسی ما عبور نخواهد کرد.

بازرسی دقیق ظاهر ماسک

ظاهر یک ماسک سه بعدی پنج لایه محافظ نیز مهم است. زیرا یک بار فرسودگی کوچک ماسک اثر دفاعی آن را کاهش می دهد. یا یک شکل نامناسب باعث ناراحتی شخص می‌شود و حتی اجازه می‌دهد باکتری‌ها/ویروس‌های بیشتری وارد شوند. از این رو، بسیار مهم است که به طور جدی نمای بیرونی ماسک را بررسی شود و مطمئن شویم که هر قطعه از استاندارد برخوردار است.

ماسک سه بعدی پنج لایه قابل شست و شو است؟

به هیچ عنوان ماسک سه بعدی پنج لایه اگر به صورت استاندارد تولید شده باشند قابل شست و شو نیستند. ماسک سه بعدی پنج لایه و ماسک های چند لایه دیگر مانند ماسک فست کودک اگر شسته شود لایه های ماسک که وظیفه فیلتر کردن ذرات را دارند از بین میروند و عملا دیگر کارایی نخواهند داشت.

به این نکته توجه داشته باشید که ماسک سه بعدی پنج لایه استاندارد باید مجوز از اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت را داشته باشند.  چرا که اگر مجوز اداره تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت را داشته باشند استانداردهای لازم برای استفاده را هم دارا هستند.

ماسک سه بعدی پنج لایه چگونه بر روی صورت قرار میگیرد؟

برای تاثیر بیشتر ماسک سه بعدی باید به این نکته توجه داشته باشید که به شیوه درست روی صورت شما قرار گیرد. ماسک سه بعدی پنج لایه باید به گونه ایی بر روی صورت قرار گیرد که هیچ جای منفذی برای ورود ذرات وجود نداشته باشد. مواقعی که ماسک میپوشید باید توجه کنید فاصله ای بین صورت و ماسک نباشد. مزیت ماسک سه بعدی پنج لایه این است که فیکساتور فلزی بینی دارد و محکم بر روی بینی قرار میگیرد و از ورود ذرات جلوگیری میکند.